Školní časopis

Školní časopis SHAKE 2017/18

AMAZON SHAKE-školní časopis 2012-13The Editor in Chief: Betty Růžičková

Adaptační kurz "The AMAZON Stomp to Stump 2013" - září

Školní časopis v angličtině "AMAZON SHAKE"

Pro všechny zájemce o kvalitní čtení v angličtině připravuje a vydává ve školním roce 2011-12 tým žáků 1. - 4. ročníku pod vedením Mr. Coulson školní časopis s názvem "AMAZON SHAKE".

The AMAZON Regatta - Třídní časopisy - 2. vydání březen 2011

The AMAZON Regatta - Třídní časopisy - 1. vydání prosinec 2010

Studenti Media & PR klubu pravidelně připravují pro své spolužáky

školní časopis s názvem AMAZON TIMES

Budeme rádi, když se i Vy stanete jeho čtenáři.

Novinářská cena pro SHAKE

V pátek 29. 5. 2015 se v Domě dětí a mládeže pro Prahu 2 ve Slezské ulici na Vinohradech konalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže účastníků zapojených do činnosti School Press Clubu. Nejúspěšnější školní redaktoři, reportéři, fotografové a ilustrátoři z pražských základních a středních škol získali za svoji intenzivní celoroční práci hodnotné publicistické ceny.
Odborná porota stanovila následující soutěžní kategorie:

• Cena čtenářů
  • Nejčtenější příspěvek na on-line verzi
  • Nejpoutavější reportáž
  • Nejzajímavější rozhovor
  • Nejzábavnější komiks
  • Nejvtipnější výrok ze školního prostředí
  • Nejzdařilejší fotografie
  • Nejzdařilejší ilustrace

Slavnostním odpolednem provázela vedoucí projektu paní Štěpánka Rajchlová, která společně s pozvanými hosty, mezi které patřila například paní Karolína Peak, předávala zástupcům jednotlivých školních časopisů zajímavé novinářské ceny.
A co bylo možné vyhrát? Rozhovor s televizním moderátorem Martinem Veselovským či stáže v profesionálních redakcích.
Redakce školního časopisu SHAKE patřila mezi oceněné, a to v kategorii Nejzdařilejší ilustrace. Výhrou pro Anglicko-české gymnázium AMAZON je dárkový poukaz na exkurzi do nejmodernější redakce ve Střední Evropě, ve které sídlí Hospodářské noviny.
Našim nadaným gymnazistům gratulujeme a věříme, že v příštím školním roce se počet mladých publicistů rozroste a zástupci časopisu SHAKE budou opět přebírat ceny pro vítěze!

eTwinning Project: "Cultural journey throughout the European stars"
AMAZON students choose a theme: "The Beer Culture in Prague, Czech Republic"

Partner schools located in:

Belgium (Technisch Instituut Sint-Lodewijk, Genk)

Cyprus (Aglantzia Gymnasium, Aglantzia - Nicosia)

Latvia (Jelgava Secondary School No.6,Jelgava)

etwinning

Zpět na stránku Reportáže studentů