Dobročinné aktivity

Studenti dobrovolníci = patroni z každé třídy organizují pro ADRA a UNICEF dobročinné aktivity ve spolupráci se svými spolužáky. Charitativní činnost je součástí školního preventivního programu.

Logo UNICEF

Anglicko-české gymnázium AMAZON a UNICEF - Motto: "Pomáhej a žij"

Pomoc hladovějícím dětem trpící podvýživou
Pracovníci a žáci Anglicko-českého gymnázia AMAZON se rozhodli přispívat na pomoc hladovějícím dětem v programu terapeutické výživy pod záštitou UNICEF. Uvítáme účast rodičů a přátel školy.
Každý den umírá na podvýživu 15 000 dětí. Pokud by jim byla včas podána terapeutická výživa, toto šokující číslo by mohlo být mnohem nižší. Když dítě trpí těžkou podvýživou, podávání obyčejné stravy není řešením. Pravděpodobně bude příliš slabé na to, aby mohlo polykat. A jeho zažívací systém zřejmě vůbec nebude moci normální stravu zpracovat. Terapeutická výživa, kterou podávají vyškolení zdravotníci postiženým dětem ve výživových centrech, proto zahrnuje speciálně upravené mléko a směs kukuřice, cukru a oleje.
Velice si vážíme Vašeho rozhodnutí pomoci dětem, kteří zápasí s největším nepřítelem současného světa – s podvýživou.

Logo ADRA

Anglicko-české gymnázium AMAZON a BanglaKids - Motto: "Malé skutky pomůžou velké věci"

Projekt rozvojové pomoci pro obyvatele Bangladéše
"Dáš-li člověku rybu, nasytíš ho na jeden den.
Naučíš-li člověka lovit ryby, nasytíš ho na celý život"
Anglicko-české gymnázium AMAZON sponzoruje projekt BanglaKids – chodíme do školy…díky Vám!
Od školního roku 2009/2010 se gymnázium stává účastníkem projektu BanglaKids - podpora vzdělání tím, že věnuje finanční obnos z ročního školného na dlouhodobou podporu vzdělávání jmenovitě určitého žáka v konkrétní škole v Bangladéši.
Na výběru dětí se podílí partner organizace ADRA ČR a místní organizace BCSS (Bangladesh Children´s Sponsorship Services).

Seznam sponzorovaných dětí v roce 2015/16:

1. Flora Hadima - dívka
  2. Keya Hazong - dívka
  3. Haymonti Soren - dívka
  4. Rubel Halder - chlapec
  5. Ranjon Hembrom - chlapec
  • Celková výše podpory - finančního daru pro rok 2016 činí 36 600 Kč.
  • Celková výše podpory - finančního daru pro rok 2015 činí 33 600 Kč.
  • Celková výše podpory - finančního daru pro rok 2014 činila 25 100 Kč.

Fotogalerie:

Díky podpoře našich studentů bude moci každé z výše uvedených bangladéšských dětí docházet pravidelně do školy ze svého domova. Z příspěvku se uhradí školné, uniforma, pomůcky, a jedno hlavní jídlo denně.

BanglaKids

Staňte se i Vy součástí tohoto projektu!
(bližší informace naleznete na http://www.adra.cz/banglakids)
Co víme o Bangladéši?
Bangladéš, oficiálním názvem Lidová republika Bangladéš, se rozkládá v náplavové rovině řek Gangy a Brahmaputry. Jediným místem, kde se povrch zvedá, jsou Čittágongské hory na severovýchodě země. Území o něco větší než naše bývalé Československo obývá téměř sto padesát miliónů obyvatel. Přestože je díky vláze Bangladéš zemí úrodnou, nestačí v žádném případě takové množství obyvatel uživit. Země je jednou z nejchudších na světě. Podvýživa, především mezi dětmi, je zde běžným jevem. Podle statistik je v Bangladéši pouze 43% obyvatel gramotných. Výuka na školách je stále na nízké úrovni. Děti jsou často nuceny místo školní docházky pracovat.
Bengálci jsou velmi pracovití lidé. Mnohdy pracují jen za stravu a bydlení. Lidem obecně chybí dostatečná kvalifikace.
Projekt BangBaby je zaměřen na podporu a zlepšení života bangladéšských dětí. S přispěním donorů se projekt BangBaby podílí na usnadnění vstupu dětí do života. Největší důraz se v něm klade na vzdělání. Součástí projektu jsou však také podpůrné a často nezbytné potravinové a zdravotnické programy spolu se speciálními programy rekonstrukčními.

Zpět na stránku Život ve škole