Kdo jsme

Anglicko-české gymnázium AMAZON je prestižní soukromé čtyřleté humanitní gymnázium umístěné v samém srdci Prahy. Prioritním cílem je naučit studenty anglicky a připravit je pro studium na vysokých školách a univerzitách v ČR i zahraničí.

Od 3. ročníku vyučujeme vybrané předměty (mezinárodní vztahy, psychologie, právo, umění, média, marketing, ekonomie aj.) v angličtině.  Podporujeme studium žáků - cizinců v rámci systému inkluzívního vzdělávání. Prostředí školy trvale utváříme tak, aby bylo zajímavé, podnětné, čisté a moderní. Motto: "We make learning fun. Join us on an English adventure!"

Studijní zaměření:

• Jazykové - ŠVP "Worldwide Education" (všeobecné se zaměřením na cizí jazyky a na výuku předmětů v AJ)
  • Esteticko-výchovné - ŠVP "Art Across Time" (profilace na výtvarnou výchovu a výuka předmětů v AJ"

Prg castle

Studium využívá celého potenciálu studenta, klade důraz na jeho individualitu a zároveň rozvíjí schopnost spolupráce. Osobnost studenta se bude formovat pod vlivem aktivit, které mu pomohou zvládat učivo s lehkostí. Student se naučí uplatňovat teorii v praxi. Anglicko-české gymnázium AMAZON aktivně podpoří nadšení každého studenta.

Student získá schopnost:

• komunikovat a naslouchat druhým
  • respektovat ostatní
  • tolerovat odlišnosti
  • učit se spolupracovat
  • vytvořit si vlastní žebříček morálních hodnot na základě hlubšího poznání světa kolem nás, což je základem pro úspěšný život v moderní společnosti.

Škola se též zaměřuje na etiku a estetickou výchovu a tím pomáhá každému jedinci stát se osobností s vlastním myšlením a rozhodováním.
Škola má propracovaný dlouhodobý program primární prevence sociálně patologických jevů. Hlavním cílem programu je předejít problémům a následkům, případně minimalizovat jejich dopad a systematicky vést žáky k odpovědnosti za své zdraví

Dlouhodobě spolupracujeme v oblasti dobročinných aktivit s ADRA (vzdělávání na dálku) a UNICEF (pomoc hladovějícím dětem).

Logo ADRA

Logo UNICEF

Základní údaje o škole

Obor Gymnázium
Kód oboru 79-41-K/41
Školní vzdělávací program

„WORLDWIDE EDUCATION“ – celosvětové vzdělávání

„ART ACROSS TIME“ - umění a vizuální kultura

Zaměření Rozšířená výuka cizích (evropských i mimoevropských) jazyků a vybraných předmětů v AJ, NJ, ŠJ, FJ
Forma studia Denní
Doba studia 4 roky
IZO 151038546
Zařazení do rejstříku škol a školských zařízení Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zapsalo Anglicko-české gymnázium AMAZON s.r.o. do rejstříku škol a školských zařízení na základě rozhodnutí ze dne 24.9.2007, č.j. 22 662/2007-21. Zápis oborů podle Klasifikace kmenových oborů vzdělání a Rámcové vzdělávací programy proveden v rozhodnutí č.j. 12 861/2009-21 ze dne 3.8.2009.

Všechna vydávaná vysvědčení mají stejnou platnost jako vysvědčení ze státní školy.

Zpět na stránku O škole