Matematika k maturitě

Vítejte na stránkách matematiky na ACGA!

Naše škola je sice zaměřena vedle jiných předmětů především na výuku jazyků, ale výzva uspět u maturity je pro nás stejně důležitá jako pro ostatní školy. Chtěli bychom vás připravit tak, aby matematika nebyla překážkou ke složení maturitní zkoušky.

V roce 2020 se poprvé připojíme k oslavě Mezinárodního dne matematiky.

Výuce matematiky se věnujeme podle daných pravidel a předpisů. Během hodin matematiky píšeme cvičné maturitní standardizované testy, na jejichž výsledcích volíme další postup vedoucí k úspěchu. Vedle těchto technik jsme připravili pro ty žáky, kteří se necítí jistě pouze z hodin matematiky KROUŽEK.

Kroužekrýsování

Matematika nás baví – maturitu složím

Pro žáky, kterým nestačí výklad a procvičování v hodinách matematiky, jsme připravili matematický kroužek, kde budeme aplikovat další metody výuky tak, aby je i žák s menším nadáním na matematiku pochopil.

Lektorem je pan Marek Valášek, který mimo jiné pracuje v projektu Mathematicator a LearnTube.

Doučováníškolní tabule

Vhodným doplňkem povinné výuky může být i doučování pro jednotlivce nebo v mini skupince o počtu 2-3 osob. Obsahem doučování je opakování témat probíraných v hodině s důrazem na procvičení problematických jevů.

Doučování i kroužek jsou služby hrazené nad rámec školného.

Pro vaši informaci, při výuce používáme učebnicovou řadu Matematika pro střední školy, Didaktis, díly 1-9

Tematický plán pro jednotlivé ročníkykalkulačka

• díl 1: Základní poznatky
  • díl 2: Výrazy, rovnice a nerovnice