Přijímací zkoušky

Jak se přihlásit ke studiu na ACGA - 1. kolo

Požadovaná dokumentace:

1. Přihláška ke vzdělávání vč. studijních průměrů (strana dvě přihlášky nebo ověřené kopie vysvědčení)
  2. Dotazník uchazeče: vzdělávací program WWE "Worldwide Education" - AJ + FJ/ŠJ/NJ
  3. Dotazník uchazeče: vzdělávací program WWE jap "Worldwide Education" - AJ + JAP
  4. Elektronická podoba dotazníku uchazeče.

Termín podání přihlášek: do 1. 3. 2022 poštou nebo osobní předání. Přihlášku je možné předat osobně do kanceláře školy ve dnech pondělí až čtvrtek 8.00 - 13.00h a 15.30 - 18.30h, v pátek do 14h.

• Přípravné kurzy z matematiky od ledna 2022.
  • Přípravné kurzy z ČJL, AJ od února 2022.

Potvrzení o provedení testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 pro účely přijímacího řízení

Na základě mimořádného opatření je stanoveno, že uchazeči o střední vzdělávání bude umožněna osobní přítomnost na školní přijímací zkoušce pouze za předpokladu, že nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19, a že při registraci (v den konání přijímací zkoušky) předloží potvrzení o negativním výsledku testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které není starší 7 dní. Potvrzení o negativní výsledku testu bude kontrolováno školou, která přijímací zkoušku organizuje. Pokud tento doklad uchazeč nepředloží, konání přijímací zkoušky nebude uchazeči umožněno.

Potvrzení o negativním výsledku může být nahrazeno:

• Dokladem o tom, že uchazeč prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, neuplynulo-li více než 90 dní, nebo
  • dokladem vydaným poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, který byl proveden v posledních 7 dnech, nebo
  • certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, pokud od aplikace druhé očkovací dávky uplynulo nejméně 14 dní.

Časový harmonogram - duben 2022

Datum Čas Zkušební aktivita - školní přijímací zkouška
12. + 13. 4. 2022 datum a čas bude uvedený v pozvánce ke zkoušce

příchod do učebny, odevzdání slohové etudy

písemná zkouška z ČJL

písemná zkouška z MAT

rozřazovací test z AJ (4 subtesty)

motivační pohovor

Chcete studovat cizí jazyky v prestižní lokalitě centra Prahy? Využijte možnosti přihlášení nebo přestupu.

Gymnaziální školní vzdělávací program „Worldwide Education“ – celosvětové vzdělávání“ má vynikající úroveň pedagogického sboru včetně kvalifikovaných rodilých mluvčí, jehož prioritním cílem je připravit studenty pro studium na vysokých školách a univerzitách v ČR i zahraničí.

• Jsme prestižní školou vyučující cizí jazyky prostřednictvím rodilých mluvčí.
  • Klademe důraz na individuální přístup a nízký počet žáků ve třídě.
  • Rozvíjíme efektivní týmovou spolupráci.

Pro školní rok 2022-23 budeme přijímat

Worldwide Education (jazykové zaměření) 72 (tři třídy)
Worldwide Education (japonský program) 18 (jedna třída)

Máte jedinečnou možnost stát se studentem prestižního jazykového gymnázia s mezinárodním zázemím a získat kvalitní vzdělání v samém srdci Prahy.

Kritéria 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2022-2023 oficiálně vyhlásí ředitelka školy v lednu 2022. Plné znění ke stažení.

1. část

Motivační pohovor v ČJ

Odevzdání slohové etudy

Účast na rozřazovacím testu z anglického jazyka

2. část

Písemná přijímací zkouška z českého jazyka a literatury

Písemná přijímací zkouška z matematiky

3. část

Celkový studijní průměr v 1. pololetí 8. třídy a 1. pololetí 9. třídy základní školy

nebo Celkový studijní průměr v 1. pololetí tercie a 1. pololetí kvarty (průměr ze všech povinných předmětů)

V žádném z hodnocených pololetích nesmí být známka 4 nebo 5 z povinných předmětů ve vzdělávacím systému ČR.

Požadavky na znalosti k písemným testům z českého jazyka a literaturymatematiky se shodují se „Specifikace požadavků pro jednotnou přijímací zkoušku v přijímacím řízení na střední školy v oborech vzdělání s maturitní zkouškou“ vydaných Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání  CERMAT.

Zpět na stránku Pro zájemce
Zavřít