Zástupce Evropského výboru navštíví AMAZON

Vloženo: 22. 02. 2013 10:24:00

Press release (tisková zpráva): Mr Haken, member of the European Economic and Social Committee, will visit our school on Monday 25 February 2013.

Názory mladých lidí z Prahy bude slyšet po celé Evropě

Tři studenti a jeden učitel z Anglicko-českého gymnázia AMAZON v Praze budou zastupovat mladé Čechy na simulovaném plenárním zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru, které se bude konat od 18. do 20. dubna v Bruselu. S přípravou na akci nazvanou Vaše Evropa, váš názor jim pomůže pan Roman Haken, český člen EHSV, který pojede do Prahy 25. února.

Iniciativa Vaše Evropa, váš názor je simulace plenárního zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru a letos se koná již počtvrté. Dvacet sedm účastnících se škol (po jedné z každé země EU) bylo vybráno namátkou z tisíce přihlášek.

Během tohoto mimořádného plenárního zasedání bude více než 100 mladých lidí zastupujících mládež Evropy diskutovat, vyjednávat a předkládat argumenty s cílem dosáhnout shody na stanovisku, které vytyčí jejich nejdůležitější priority. Budou mít příležitost k výměně názorů a budou se moci zapojit do skutečného dialogu s vysokými představiteli EHSV včetně jeho nového předsedy. Po skončení akce bude EHSV studenty průběžně informovat, jak jsou priority, na nichž se dohodli, uskutečňovány v praxi.

Před začátkem této akce navštíví členové EHSV účastnící se školy.

EHSV

Připravit se na plenární zasedání studentům během svého setkání s nimi v Praze pomůže pan Roman Haken, jenž v Evropském hospodářském a sociálním výboru zastupuje Centrum pro komunitní práci a Radu vlády pro nestátní neziskové organizace.

Bude s nimi diskutovat o prioritách nového předsednictva EHSV na období 2013–2015, zodpoví jejich dotazy a podělí se s nimi o některé své znalosti člověka zasvěceného do fungování EHSV. Poradí jim s vyjednávací taktikou, naučí je, jak vytvářet koalice, a poskytne tipy k získávání podpory spojenců.

Podrobnější informace o iniciativě Vaše Evropa, váš názor a také klip z loňského ročníku této akce naleznete zde. Kolegy z ostatních zemí a škol můžete kontaktovat na Facebooku.

Více informací Vám podá:

Fabiola Giraldo Restrepo