Abyste mohli využívat všechny funkce stránek, je potřeba váš souhlas s ukládáním souborů cookies. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím

10 důvodů, proč studovat na Amazonu

Reportáže studentů

 

Novinářská cena pro SHAKE

V pátek 29. 5. 2015 se v Domě dětí a mládeže pro Prahu 2 ve Slezské ulici na Vinohradech konalo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže účastníků zapojených do činnosti School Press Clubu. Nejúspěšnější školní redaktoři, reportéři, fotografové a ilustrátoři z pražských základních a středních škol získali za svoji intenzivní celoroční práci hodnotné publicistické ceny.
Odborná porota stanovila následující soutěžní kategorie:

 • Cena čtenářů
 • Nejčtenější příspěvek na on-line verzi
 • Nejpoutavější reportáž
 • Nejzajímavější rozhovor
 • Nejzábavnější komiks
 • Nejvtipnější výrok ze školního prostředí
 • Nejzdařilejší fotografie
 • Nejzdařilejší ilustrace

Slavnostním odpolednem provázela vedoucí projektu paní Štěpánka Rajchlová, která společně s pozvanými hosty, mezi které patřila například paní Karolína Peak, předávala zástupcům jednotlivých školních časopisů zajímavé novinářské ceny.
A co bylo možné vyhrát? Rozhovor s televizním moderátorem Martinem Veselovským či stáže v profesionálních redakcích.
Redakce školního časopisu SHAKE patřila mezi oceněné, a to v kategorii Nejzdařilejší ilustrace. Výhrou pro Anglicko-české gymnázium AMAZON je dárkový poukaz na exkurzi do nejmodernější redakce ve Střední Evropě, ve které sídlí Hospodářské noviny.
Našim nadaným gymnazistům gratulujeme a věříme, že v příštím školním roce se počet mladých publicistů rozroste a zástupci časopisu SHAKE budou opět přebírat ceny pro vítěze!

Adaptační kurz "The AMAZON Stomp to Stump 2013" - září

Panenky pro UNICEF

Látky, nitě, vata a šablony, zkrátka vše potřebné pro vytvoření správného tělíčka panenky. K velkému překvapení profesorů se všichni žáci vrhli do výroby vlastních panenek s velkým nadšením. Paní profesorka Hamříková dokonce donesla vlastní šicí stroj a horlivě všem pomáhala buď panenku ušít, nebo se naučit stroj používat. Každá panenka je úplně jiná, některé připomínají miminka v plenkách, jiné mají trendy jeansy a další vypadají jako roztomilé princezny.

Katalog panenek pro UNICEF-pdf.

Věříme, že panenky najdou svůj adoptivní domov, vybrané peníze poputují na správná místa, poslouží svému účelu a nakoupí se za ně očkování pro nemocné děti. – studenti AMAZONu

AMAZON SHAKE

-školní časopis 2012-13
The Editor in Chief: Betty Růžičková

Study Abroad Evaluation

Přemýšlíte o zahraniční jazykové výuce nebo studijním pobytu? Naši studenti se s Vámi prostřednictvím svých hodnocení podělí o zkušenosti a zážitky z pobytu v zahraničí.

People to People Leadership Ambassador Programs - Leadership Summit

Rok na střední škole v zahraničí

world

Jazykové pobyty v zahraničí

Opporutunity

eTwinning Project: "Cultural journey throughout the European stars"
AMAZON students choose a theme: "The Beer Culture in Prague, Czech Republic"

Partner schools located in:

 • Belgium (Technisch Instituut Sint-Lodewijk, Genk)
 • Cyprus (Aglantzia Gymnasium, Aglantzia - Nicosia)
 • Latvia (Jelgava Secondary School No.6,Jelgava)

etwinning

Školní časopis v angličtině "AMAZON SHAKE"

Pro všechny zájemce o kvalitní čtení v angličtině připravuje a vydává ve školním roce 2011-12 tým žáků 1. - 4. ročníku pod vedením Mr. Coulson školní časopis s názvem "AMAZON SHAKE".
ISSUE 1 - číslo 1
ISSUE 2 - číslo 2

Zpráva z projektu "Den seniorů"

Dne 20. 10. 2011 proběhl na naší škole AMAZON projektový den věnovaný ke Dni seniorů. Projekt byl součástí Evropského roku dobrovolnictví 2011 a cílem bylo seznámit mladé lidi s problematikou, která je věnována životu seniorů. Také se připomnělo datum 1. 10. - Mezinárodní den seniorů.

Žáci školy byli rozděleni do 12 pracovních týmů s následujícími tématy:

 • Gerontologie a její náplň
 • Národní program přípravy na stárnutí na období let 2008 - 2012
 • Zásady OSN pro seniory
 • Madridský mezinárodní akční plán pro problematiku stárnutí 2002
 • Nadační fondy a jejich činnost
 • Charta práv a svobod starších občanů
 • Občanská sdružení pro seniory
 • Důchody, příspěvky, návrh důchodové reformy
 • Ageismus a boj proti němu
 • Senioři a vzdělávání, volný čas
 • Domovy důchodců, domovy s pečovatelskou službou, hospice
 • Linka seniorů, databáze služeb pro seniory

Senior

Velkým přínosem práce ve skupinách byla spolupráce se žáky ostatních ročníků. V každé skupině byl vedoucí učitel, který zodpovídal za obsah tématu a připravil si individuální způsob zpracování. Tyto činnosti probíhaly v dopoledních hodinách v prostorách školy. Velkým oživením byla možnost navštívit výstavku v aule, která nabízela propagační materiály ze všech oblastí věnujících se seniorům. Po úvodním seznámení nastala tvrdá práce, která byla limitována dopoledním časem. Žáci zpracovali témata a snažili se je převést v pěti minutovou prezentaci.
Po společném obědě se všichni přemístili do koncertního sálu Pražské konzervatoře, kde prezentovali svoje výstupy. Úrovně jednotlivých vystoupení se lišily, ale ze všech bylo patrno velké nadšení. Odlišnost témat dala možnost, že v krátkém časovém rozmezí se žáci dozvěděli velké množství informací o životě, vzdělávání, volném čase, lékařské péči, důchodovém zabezpečení a práv seniorů. Některá zpracování byla opravdu originální a nejlepší týmy byly oceněny sladkou odměnou.
V druhé části programu se žáci seznámili s občanským sdružením Remedium, které pro ně zahrálo výtah z divadelní hry „Divadlo žije“. Velká nadsázka a humor rozesmál většinu sálu. Určitě se stal dobrým porovnáním, že život seniora nemusí být smutný a opuštěný.
Příjemné zakončení tohoto náročného a smysluplného dne našli všichni účastníci v předsálí. Žáci velmi pečlivě připravili a osobně donesli výborné občerstvení - od čerstvého ovoce až po domácí zákusky. Na akci byli pozváni rodiče a prarodiče našich studentů, kteří akci vnímali jako vydařenou.
Na jaře 2012 budeme pokračovat v tématu dobrovolnictví celoškolní společenskou akcí „BAZAR @ AMAZON – sbírka na pomoc potřebným“ a projektem „Karty OSOBNOSTÍ“. Všichni jste srdečně zváni.

Simon Havas – KŘEHKÉ ROSSOVO MOŘE – výherce celonárodní soutěže na Novém Zélandu

Za všechny žáky, učitele i vedení školy přejeme Simonovi hodně úspěchů v začátcích jeho profesionální kariéry a gratulujeme k získanému ocenění.

Simon dosáhl se svojí filmovou prvotinou „Křehké Rossovo moře“ mimořádného úspěchu a považuje za čest, že mohl soutěžit s nejlepšími středoškoláky z celého Nového Zélandu a vyhrát v silné konkurenci. Je to velký zážitek a  motivace pro studenta, který sní o tom, že se stane mořským biologem!
LAST OCEAN CHARITY TRUST www.lastocean.co.nz se snaží přimět novozélandskou vládu, aby zamezila komerční rybolov v Rossově moři, které spadá pod její správu, a k tomuto účelu oslovila všechny střední školy na NZ.
Tisková zpráva v ČJ a AJ
FOTO Simon Toothfish CZ.pdf
FOTO Simon Toothfish ENG.pdf
LAST OCEAN AWARDS PRESS RELEASE.pdf
LAST OCEAN AWARDS TZ CZ-1.pdf

Zpráva z chemického jarmarku - září 2011

Rok 2011 je rokem chemie. K této příležitosti byla uspořádána akce "Chemický jarmark" pořádaná ministerstvem školství a společností Česká hlava.
Chemický jarmark je celodenní interaktivní akce pod širým nebem. Představovaly se na něm nejen vysoké školy, vědecké ústavy či výrobní firmy, ale například i Kriminalistický ústav Praha. Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co dokáže chemie. Akce se konala před kampusem ČVUT a VŠCHT na ploše Vítězného náměstí v Dejvicích. Stanové městečko obsahovalo 25 stanů. U každého stánku čekaly na žáky zajímavé chemické pokusy. Žáci si prošli stánky s názvy: Věda není nuda, chemie ve službách kriminalistiky, chemie všemi smysly, kyanotypie, kouzelnické pokusy, zábavná analytika a inženýrství, kvalita  a bezpečnost potravin, biochemie a biotechnologie, chemie pro životní prostředí a další. Na přilehlém parkovišti se žáci mohli seznámit s chemií v temnotě, kde byly k vidění pokusy doprovázené luminiscencí neboli samovolným zářením, dále se mohli seznámit s ropou a ropnými produkty, vojenským zásahovým vybavením, hasičským vozem, protichemickými oděvy různých stupňů ochrany a nakonec se mohli u jednoho ze stánků dovědět jak hořet a nezapálit se. Cílem této akce bylo přiblížit chemii jako zajímavého každodenního pomocníka v běžném životě.

The AMAZON Regatta - Třídní časopisy - 2. vydání březen 2011

Studentské reporty

The AMAZON Regatta - Třídní časopisy - 1. vydání prosinec 2010

Report z přírodovědné expedice okolo Bornea

Rád bych se s vámi podělil o své velkolepé zážitky z ojedinělé expedice s cestovatelem a jedním z největších dobrodruhů Mike Hornem a jeho plachetnicí PANGAEA, se kterou jsme plachtili malajskou částí tohoto krásného ostrovního i poloostrovního státu. Potápěli jsme se v rámci ekologických projektů, navštívili známou záchrannou stanici orangutanů Sepilok, či Lankayan Island, kde organizace SIMCA napomáhá obnově želví populace. Chci se s vámi podělit o atmosféru, kterou jsem prožíval jako člen týmu čelícího nejrůznějším výzvám po dobu 17 dní. Nyní vám osobně popíšu, jakým způsobem jsem se stal prvním českým účastníkem čtyřleté expedice Mike Horna.
Dne 23. 10. jsem odletěl z Prahy přes Amsterdam do Kuala Lumpur a netušil jsem, jaké vzácné zážitky na mne čekají. V Kuala Lumpur se sešel náš tým vybraných členů expedice (Young Explorers selection camp Chatoudoex) a druhý den jsme letěli do Tawau, kde kotvila unikátní plachetnice PANGAEA. Tam na nás čekal i osobně Mike Horn.
Během příštích 17 dní jsme obepluli přes 900 km kolem severního pobřeží malajské části Bornea. Celkem sedmnáctkrát jsme se potápěli až do hloubky 33 metrů. Zažil jsem půlnoční ponory a ponory do lodních vraků a nikdy nezapomenu na setkání se žralokem, který jako jeden z mála žraloků dokáže spát bez hnutí.
Navštívili jsme různé neobydlené ostrůvky a také malý ostrov Lankayan - centrum organizace SIMCA, která sleduje líhnutí mořských želv, jimž pomáhá při inkubaci a poté je vypouští do moře. Sám jsem vypouštěl vylíhlé želvičky a jednu, která nezvládla vylézt z nory, zachránil. Nikdy nezapomenu na ten pocit mladého života třepajícího se v mé dlani, když jsem jim pomáhal zpět do moře.
Na neobydlených ostrovech jsme sbírali odpad moderní civilizace, který se poté na PANGAEA stlačoval do kompaktních bloků a následně posílal k recyklaci. Uvědomil jsem si, že už asi neexistuje žádný sebevzdálenější ostrov Robinsona Crusoa, kde by se nenašel jakýkoliv odpad.
Také jsme byli hosty na stanici Sepilok, kde rehabilitují orangutány, kteří jsou oběťmi drsného kácení deštných pralesů. Pro mě to byl obrovský zážitek v srdci tropického pralesa, kde na nás navíc padaly pijavice.
Vydali jsme se malou loďkou po řece do vnitrozemí, kde se nachází největší komplex jeskyň na světě, Mulu Caves. Cesta trvala celý den a půl, poté jsme šli do dlouhé nekonečné tmy, kam se turisté běžně nedostanou. Na hlavě jsme měli malé lampy, všude samá tma. Museli jsme se protlačit puklinami ve skalách a brodit se podzemní řekou, abychom se dostali skrz labyrint cestiček. Netušil jsem, že to bude tak psychicky náročný zážitek.
Cestou zpátky nás kapitán člunu pozval domů, na svou farmu. Přes 200 členů jeho rodiny žije v jednom domě, který se táhne přes celou farmu. Ani nešla vyfotografovat. On sám velkou část své rodiny nezná. Kromě kapitána nikdo anglicky nemluvil. Bylo to moje první setkání v životě s domorodou kulturou tak daleko od civilizace, která je ale bohužel moderním způsobem života také ovlivněna.
Těším se na to, až ve městě, které zvelebil Karel IV., vám budu o mém příběhu osobně vyprávět.
Simon Havas, S2A
Videa: video1

Studentské reporty z výletu do Plzně

Studentské reporty ze sportovního pobytu (lyžařský a snowboardový kurz)

Studentské reporty z projektových dní

Jazykový pobyt na jižním pobřeží Anglie - HASTINGS - červen 2009

Před koncem školního 2008/2009 jsme jako poctiví studenti anglicko - českého gymnázia AMAZON vyrazili na týdenní vzdělávací zájezd do britského Hastings. Protože výlet nebyl povinný, celkový počet odvážlivců rozhodnutých absolvovat pobyt, se zastavil na dvanácti. Zástupcem naší výpravy se stala paní profesorka Veronika Šulcová.
V den našeho odjezdu jsme se v plném počtu, a dokonce včas sešli na domluvené adrese: Praha – Ruzyňské letiště, nový terminál. Každý z nás posílen dočasným doprovodem rodičů a jejich nejposlednějšími radami. Naopak jako trvalá výbava nám posloužila znalost anglického jazyka zdokonalená celoroční dřinou s americkými profesory.
Po příletu na londýnský Gatwick na nás čekala delegátka v kanárkově žluté bundě potištěné maximálně zvětšeným logem naší agentury, kterou byla švédská STS. Byla nepřehlédnutelným bodem mezi běžně oděnými cizinci čekajícími na svůj let, nebo snad těmi, kteří na něčí návrat čekali. S pomocí naší delegátky jsme se po hodinovém letu usadili do přistaveného autobusu a pomalu se začali proplétat sobotními zácpami na předměstí Londýna, až jsme nakonec dorazili do cíle naší trasy - do Hastings.
První věcí, která nás ohromila, bylo moře. Přestože jsme jej neviděli poprvé, bylo moře omývající břehy Anglie odlišné. Slunce, které se na něm v odpoledni třpytilo, hejna racků a jejich řev, slaný vzduch a přímořský vítr... Takový pohled připomínal spíše křiklavé obrazy západů slunce malované pouličními umělci, kteří svá dílka prodávají na většině středomořských promenád. Byl to první opravdový pohled na město, který působil uklidňujícím a idylickým dojmem. Dokonce nás s odstupem času napadá, že řidič vysazoval výpravy na tomto místě záměrně. Na odlehlém parkovišti, ležícím na jednom z mnoha kopců, s přímým výhledem na moře a poutí plnou radostných dětí za zády. Nečekali jsme dlouho a v těsném závěsu za sebou začaly přijíždět naše nové rodiny. Myslím, že celkově byli všichni velmi přívětiví, milí a ohleduplní. Navíc plně dokázali pochopit naší potřebu jezdit v autě vždy na místě řidiče.
Každé dopoledne jsme navštěvovali místní školu a odpoledne jsme se věnovali aktivitám podnikaným zpravidla na pláži v žáru slunce. Právě síla sluníčka byla jedna z věcí, která nás zaskočila. Zhruba první tři dny se barvy obličejů studentů střídaly, jako když se chameleon snaží splynout s prostředím. To se nám nakonec povedlo a mohli jsme se zařadit mezi běžně snědé obyvatele Hastings. Někteří měli ale to (ne)štěstí, že jim slunce vypálilo do obličejů obrys brýlí a ty bohužel sundali až po několikadenní aklimatizaci v Čechách. Předposlední den jsme také stihli navštívit Londýn, kde jsme strávili několik hodin a velmi si je užili.
Myslím, že Hastings je nádherné město, kde vám jsou racci schopni sníst celé jídlo, pokud ho pevně nedržíte v rukou, město, kde vám příliv sebere boty, pokud pobíháte po pláži jako nadšený Evropan z vnitrozemí a nakonec město, kde v pět hodin odpoledne nepotkáte ani živáčka (kromě občasných výprav českých či jiných zahraničních studentů), neboť všechny obchody jsou dávno zavřené. Podle mě, jsou to ale přesně ony maličkosti, které dotváří nepopsatelnou atmosféru přímořské oázy jménem Hastings.
Natálie Dunajská, 2.ročník

Světový pochod za mír a nenásilí

- 11. března 2009 – tisková zpráva

Báseň

Eliška Konvičková, studentka Gymnázia AMAZON

Angličtina, to je věda,
bez ní už se žíti nedá,
mluvit jí a psát,
musíme ji znát.
Ne však vždy to bývá snadné,
aby známky byly kladné,
každodenní školní stres
to je přeci strašná věc.
S tím se u nás nesetkáš,
dobrou cestou se vydáš.
denně anglicky si promluvíš
a ještě se pobavíš.
Ta největší lahoda-
to je školní pohoda.
Denní školní příprava
to nebude otrava!
Každý tvůj názor bude cenný,
pokud ho vyjádříš celý.
Všichni jsou tu přátelští
usměvaví a milí,
tak nad ničím nepřemýšlej,
ať se ti to líbí!

Reportáže studentů

Studenti Media & PR klubu pravidelně připravují pro své spolužáky školní časopis s názvem AMAZON TIMES.

Budeme rádi, když se i Vy stanete jeho čtenáři.

Zpět na stránku Život ve škole
 • British Council
 • AIESEC
 • People to People International
 • The European Year of Volunteering 2011
 • UNICEF
 • ADRA
 • The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s.