Vánoční zájezd: BERLIN 2012

Vloženo: 21. 12. 2012 12:45:00

Předposlední školní den před Vánoci jsme se studenty gymnázia vyrazili na tradiční vánoční zájezd do hlavního města Spolkové republiky Německa – Berlina.

Vzhledem k časnému rannímu odjezdu se někteří zájemci sešli již předchozí den večer k popovídání a posezení u šálku dobrého čaje, cukroví a jiného občerstvení, hraní her, zhlédnutí filmů a nočnímu přespání ve škole.

V německé metropoli nás poté čekal bohatý program. Díky skvělému průvodci panu Martinkovi jsme měli možnost vidět západní i východní část Berlina. Během okružní jízdy městem jsme se seznámili s nejznámějšími památkami tohoto velkoměsta. Vyfotili jsme se před Braniborskou bránou, viděli Říšský sněm a prošli neradostný památník holocaustu – obětí z 2. světové války. Na proslulém přechodu Checkpoint Charlie pozdravili vojáky US Army. V poledne nás přivítal monumentální Pergamonský oltář a dechberoucí Ištařina brána v Pergamon muzeu na známém Ostrově muzeí. Závěr dne patřil krásně nasvíceným adventním trhům na třídě Unter den Linden a nákupům vánočních dárků na Alexander Platz a Ku’dammu.

Všichni naši studenti si vánoční zájezd moc užili a vychutnali vánoční pohodovou atmosféru. Už nyní se těšíme na další společné akce v novém roce!