Tradiční celoškolní výlet

Vloženo: 14. 09. 2011 10:39:00

Školní rok 2011-12 byl zahájen celoškolním výletem. První a druhé ročníky navštívili historické centrum řemesel a umění Botanicus v obci Ostrá.  Rázem se tak ocitli o několik století nazpět.  Při prohlídce historické vesnice se seznámili a na vlastní kůži okusili různá stará řemesla, vyrobili svíčku nebo upletli provaz, ti šťastnější dokonce vyrýžovali zlato.  Občerstveni místními pochutinami pokračovali studenti v prohlídce skanzenu v Přerově nad Labem.

Třetí a čtvrté ročníky zavítali do Staré Hutě u Dobříše, kde se u rybníku Strž nachází krásná empírová vila, dnes Památník Karla Čapka.  Zde trávil se svoji manželkou, herečkou Olgou Scheinpflugovou, chvíle odpočinku i práce na zahradě, nebo pak za psacím stolem při tvoření literárních klenotů. Celá expozice přibližuje osobnost a dílo Karla Čapka a jeho manželky Olgy. Samostatnou expozici má v podkroví domu také novinář a spisovatel Ferdinand Peroutka. Druhá část výletu byla věnována prohlídce rokokových interiérů zámku Dobříš. Za pozornost pak stála zejména zahrada ve francouzském a anglickém stylu.