Školní sportovní den aneb vše v duchu FAIR PLAY!

Vloženo: 30. 09. 2013 20:31:00

Ve čtvrtek 12. září se uskutečnil v tělocvičně Sokola Královské Vinohrady 2. ročník školního sportovního dne Anglicko-českého gymnázia AMAZON.

Studenti byli rozděleni do 14 týmů, podle jazykových znalostí, nesoucích názvy světových měst.

1 - New Yorkers
2 - Chicagoans
3 - Minneapolitan
4 - Vegans
5 - Pittsburghers
6 - Parmesans
7 - Londoners
8 - Hamburgers
9 - Frankfurters
10 - Bolognese
11 - Bangkokians
12 - Delhiites
13 - Seoulites
14 - Sydneysiders

Každý tým si vylosoval z řad profesorů gymnázia svého sportovního vedoucího a rozhodčího.

V celkem 9 disciplínách (skok z místa, hod botou, podaný míč, střelba na branku, přeskok přes švihadlo, přesun raněného, hod na koš, trakaře a opičí dráha), které byly naplánovány tak, aby je mohli bez problémů zvládnout všichni žáci školy, se soutěžilo o nádherné třpytivé medaile a AMAZONSKÝ pohár. To vše za hudebního doprovodu DJ, který hrál nejnovější hity.

Spontánní potlesk všech studentů a vědomí dobře zvládnutého sportovního dne byl odměnou vyčerpaných závodníků. Vítěznou trofej si nakonec odnesli naši maturanti a je zlatou ozdobou jejich třídy.

Odměnou všem byl dobrý pocit z vykonané práce a opravdovým vítězem byl každý, kdo se sportovního dne zúčastnil a zapojil se do soutěží. Paní ředitelka pronesla závěrem pár hřejivých slov a popřála všem příjemný zbytek dne s přáním setkat se ještě letos na zimním sportovním dni.

Sportu zdar a sportovnímu dni zvlášť!