Nový seminář: Já a ti druzí

Vloženo: 03. 09. 2014 09:39:00

Anglicko-české gymnázium AMAZON nabízí od září 2014 novinku v oblasti osobnostní, sociální, etické výchovy.

Praktická disciplína rozvíjí klíčové životní dovednosti v rovině osobnostní, sociální, morální a je založena na systematickém osvojování sociálních dovedností u žáků na základě zážitkové metody. Jde o praktický pedagogicko-psychologický nástroj.

Během školního roku žáci projdou tématy:

1. Mezilidské vztahy a komunikace
  2. Důstojnost lidské osoby. Pozitivní hodnocení sebe.
  3. Pozitivní hodnocení druhých.
  4. Kreativita a iniciativa. Řešení problémů a úkolů. Přijetí vlastního a společného rozhodnutí.
  5. Komunikace citů.
  6. Interpersonální a sociální empatie.
  7. Asertivita. Zvládnutí agresivity a soutěživosti. Sebeovládání. Řešení konfliktů.
  8. Reálné a zobrazené vzory.
  9. Prosociální chování v osobních vztazích. Pomoc, darování, dělení se, spolupráce, přátelství.
  10. Prosociální chování ve veřejném životě. Solidarita a sociální problémy.

Garantem je výchovná poradkyně.