Mezinárodní cena vévody z Edinburghu - Program DofE

Vloženo: 23. 04. 2015 21:26:00

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. http://www.dofe.cz/cz/co-je-dofe-studenti/

Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou

• rozvoj talentu,
  • sportovní aktivita,
  • dobrovolnictví
  • a dobrodružná expedice,

a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Za překonání svých výzev získávají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu z rukou významných osobností. Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů, v České republice je do DofE nyní zapojeno téměř 1000 mladých lidí. Více informací najdete na webu www.dofe.cz.