Maturita 2014 - souhrnné výsledky

Vloženo: 20. 06. 2014 08:18:00

Ve společné tzv. státní části dosáhli studenti následujících výsledků:

• Anglický jazyk v úrovni B1: 32x výborně, 5x chvalitebně
  • Český jazyk: 10x výborně, 15x chvalitebně, 11x dobře a 1x nedostatečně.

V profilové tzv. školní části (ČJ, AJ, volitelný předmět) dosáhli studenti celkového školního průměru 2,38.

Průměr za jednotlivé zkoušky:

• ČJ pravopis – 1,67;
  • ČJ ústní – 2,32;
  • AJ gramatika v úrovni B2/C1 – 2,16;
  • AJ ústní v úrovni B2/C1 – 1,59;
  • volitelný předmět – 2,58.

Společná a profilová část z českého i anglického jazyka se liší formou i obsahem. V profilové části je kladen důraz zejména na literární, gramatické a stylistické znalosti získané za 4 roky gymnaziálního studia. Část společná je zaměřena hlavně prakticky na práci s textem, analýzu a schopnost jeho porozumění.

Prioritou vyučujících maturitních předmětů je komplexní příprava na maturitní zkoušku profilové i společné části. Od žáků se očekává důsledná příprava na vyučování, aktivní přístup ke studiu a spolupráce s vyučujícími. Při splnění těchto kritérií je žák na maturitní zkoušku velmi dobře připraven a výsledkem je vynikající ohodnocení.