Jazykový projektový den - němčina

Vloženo: 07. 06. 2012 09:03:00

Tématem německého projektového dne 6. 6. byla „Ostalgie“. První částí bylo povídání o poválečném vývoji Německa s akcentem na rozdělení země a stavbu a pád Berlínské zdi. Studenti se dozvěděli o nejvýznamnějších událostech, datech, osobnostech i způsobu života. Součástí výkladu byla práce s mapou, doprovodným materiálem byly fotografie a pohlednice. Následovala projekce filmu Good bye, Lenin! v originálním znění s titulky. Po jeho zhlédnutí začala diskuse o fenoménu ostalgie a studenti vyplnili vědomostní kvíz. V závěru studenti napsali krátké zamyšlení o tématu v českém nebo německém jazyce a vyrobili tematický plakát.