Jak si správně vybrat střední školu?

Vloženo: 09. 01. 2013 16:32:00

Anglicko-české gymnázium AMAZON přijímá motivované, cílevědomé, nadané žáky, jejichž zájmem je vzdělávat se v podnětném prostředí přestižního gymnázia. Důraz je kladen na rozvoj osobnosti a individuální přístup ke studentům.  Mezinárodní prostředí působí motivačně a rozšiřuje možnosti budoucího profesního uplatnění. Úspěch v životě záleží právě na dosaženém VZDĚLÁNÍ.

Zájemci o studium se mohou v rámci individuální osobní konzultace seznámit s prostředím školy a učebním programem. Termín schůzky je možné domluvit telefonicky na čísle 731 007 800.

Níže uvedené body Vám pomohou při výběru střední školy.

Typ školy

• Možnost pokračování ve studiu na VŠ (úspěšné přijetí na univerzity v ČR i v zahraničí)
  • Státní nebo soukromá škola (výhody na AMAZONu: menší počet žáků ve třídě, individuální přístup, nadstandardní výuka cizích jazyků prostřednictvím rodilých mluvčí, prestižní lokalita a motivační studijní prostředí; školné: 36 900,-Kč/rok (možnost splátek)
  • Šance uplatnění na pracovním trhu – adaptabilita, flexibilita
  • Získané kompetence - znalost cizích jazyků, počítačová a finanční gramotnost

Při výběru konkrétní školy zvažte

• Sociální prostředí školy (profil studentů, učitelů, vedení, společenskou odpovědnost, charitativní činnost, mezinárodní prostředí a studijní programy)
  • Šanci na přijetí (bez zkoušek do průměru 1,3; zkouška z češtiny do průměru 1,5; zkouška z češtiny a všeobecného přehledu s průměrem nad 1,5)
  • Kvalitu výuky a učitelského sboru (výsledky u maturit, vybavení školy, kvalifikaci a motivaci učitelů)
  • Časovou náročnost studia (vyučujeme od 8.30h, domácí příprava nutná, 35h výuky týdně, mimopražští studenti mohou být ubytováni na internátu)
  • „Úmrtnost“ studentů během studia (počet žáků, kteří z prospěchových, výchovných či jiných důvodů opustí školu)
  • Uplatnění absolventů v praxi (absolventi pokračují ve studiu na VŠ nebo jdou do praxe; kariérové poradentsví)

Animace výběru školy:

Jak si zvýšit šanci na přijetí na AMAZON?

Gymnázium AMAZON pořádá přípravné kurzy, jejichž obsahem je kompletní přehled požadavků k přijímací zkoušce.

Zájemcům o studijní program "Worldwide Education" nabízíme možnost přihlásit se do přípravných kurzů:

• český jazyk (čtenářská gramotnost, literatura, pravopis, gramatika, slohová etuda)
  • kulturně-společenský přehled (společensko-vědní základ, zeměpis, přírodovědný blok, základy logiky)

Termín: 5. 2. - 16. 4. 2013

Den a čas konání:

• úterý 16.00 – 17.30 (ČJ)
  • úterý 17.45 - 18.45h (KSP = kulturně-společenský přehled)

Cena:

• 2 250,-Kč / český jazyk
  • 1 500,-Kč / kulturně-společenský přehled

Je možné přihlásit se na oba či každý kurz zvlášť.

Termín podání přihlášek: do 17. 1. 2013. Počet míst je omezen.

Zájemcům o studijní program "Art Across Time" nabízíme možnost využít individuální konzultace.

Termín: středa 16.15 - 17.15h nebo pátek 14.00 – 15.00h.

Rezervace termínu telefonicky 733 264 266. Poplatek: 500,-Kč/60 minut.