Graduation 2013

Vloženo: 28. 06. 2013 16:14:00

V pátek 14. 6. 2013 proběhlo ve Velké zasedací síni Magistrátu hlavního města Prahy slavnostní předávání maturitních vysvědčení. 41 úspěšných maturantů oblečených stylově do talárů a čepiček převzalo svá maturitní vysvědčení z rukou zřizovatelky školy paní Evy Kudrnové, ředitele pro pedagogickou činnost pana Pavla Zachaře a svých třídních profesorek.

Všichni maturanti obdrželi malou památku na hodiny českého jazyka a literatury od klasiků české poezie a nejlepší studenti byli navíc oceněni souborným knižním vydáním důležitých milníků světové historie zaznamenaných očima New York Times. O hudební doprovod se postarala studentka 4. ročníku Ludmila Hrdinová. Součástí slavnostní ceremonie byla taktéž imatrikulace žáků 1. ročníků, kteří si převzali imatrikulační list a dárek s motivem hlavního města Prahy. Všem úspěšným maturantům roku 2013 gratulujeme a žákům 1. ročníků přejeme úspěšný start do studijního života na Amazonu!

Maturita 2013 – souhrnné výsledky

Ve společné tzv. státní části dosáhli studenti následujících výsledků: v didaktickém testu z AJ s výsledkem

36x výborně, 5x chvalitebně a 1x nedostatečně a z českého jazyka 13x výborně, 18x chvalitebně, 9x dobře,

1x dostatečně a 2x nedostatečně.

V profilové tzv. školní části (ČJ, AJ, volitelný předmět) dosáhli studenti celkového školního průměru 2,09.

Z toho průměr za jednotlivé zkoušky: ČJ pravopis – 1,66; ČJ ústní – 2,31; AJ gramatika – 2,12; AJ ústní – 2,43; volitelný předmět – 1,86.

Celkem 14 studentů prospělo s vyznamenáním.

Společná a profilová část maturitní zkoušky z českého i anglického jazyka se liší formou i obsahem. V profilové části je kladen důraz zejména na literární, gramatické a stylistické znalosti získané za 4 roky gymnaziálního studia. Část společná je zaměřena hlavně prakticky na práci s textem, analýzu a schopnost jeho porozumění.

Prioritou vyučujících maturitních předmětů je komplexní příprava na maturitní zkoušku profilové i společné části. Od žáků se očekává důsledná příprava na vyučování, aktivní přístup ke studiu a spolupráce s vyučujícími. Při splnění těchto kritérií je žák na maturitní zkoušku velmi dobře připraven a výsledkem je vynikající ohodnocení. Hodně štěstí!