Den učitelů - 28. 3.

Vloženo: 27. 03. 2014 22:18:00

„Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.“ -- J. A. Komenský

Vážení učitelé,
dovolte, abych vám vyjádřila poděkování za vaši práci u příležitosti dne učitelů, který byl zařazen mezi významné svátky v České republice. Tento svátek připadl zcela záměrně na den výročí narození Jana Ámose Komenského (28. 3. 1592).

Učitelství je poslání a významná úloha. Každý, kdo se pro tento druh práce rozhodne, bere na sebe velkou zodpovědnost. Jedná se o nelehký úkol, a to z mnoha důvodů. Prvním důvodem je, že společnost se posunula v hodnotách, což má podstatným vliv i na výchovu v rodině i ve škole. Dalším bodem je absence vztahu k autoritě a poslední je skutečnost, že vaše práce mnohdy není po dlouhou dobu vidět. Přesto je výchova a výuka mladého jedince ten nejdůležitější úkol na světě. Vychováváte nové pilíře společnosti, tvoříte osobnosti a přispíváte ke štěstí vašich studentů.

Přála bych si, abyste si stále uvědomovali, že vzdělaná část společnosti pochází z vašich rukou a že se zapisujete nesmazatelně do srdcí vašich studentů.
Buďte silní, inspirativní a dynamiční. Jedině tak naplníte svoje poslání i dar vychovávat mladou generaci.

S úctu a za vedení školy
Eva Kudrnová