Charitativní projekt - podpora etiopské školy

Vloženo: 28. 02. 2015 21:29:00

Dne 19. února 2015 zahájila Česká rozvojová agentura na pražském Anglicko – českém gymnáziu Amazon charitativní projekt pomoci Mateřské a základní škole Wuhidet v Etiopii. Organizátorem projektu je Anglicko-české gymnázium AMAZON ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Etiopii. V rámci projektu budou studenti gymnázia sbírat školní potřeby a oblečení, které poté Velvyslanectví České republiky v Etiopii předá škole Wuhidet. Školu Wuhidet založila v roce 2009 etiopská nezisková organizace Help for Persons with Disabilities Organization (HPDO). Školu navštěvují zejména handicapované děti z nejchudších periferií hlavního města Addis Abeby či děti z nejchudších rodin, které by si jinak školní docházku nemohly z finančních důvodů dovolit. Velvyslanectví České republiky v Etiopii finančně podporuje tuto školu již 3 roky. Kromě školy Wudihet představila zástupkyně České rozvojové agentury studentům také další problémy, se kterými se Etiopie potýká. K těm patří zejména vysoká negramotnost obyvatel, nedostatečné zdroje pitné vody, nízká kvalita zdravotní péče a postupující eroze půdy, která znemožňuje obživu mnoha obyvatel.