AMAZON slaví Vánoce

Vloženo: 21. 12. 2012 12:46:00

20. prosince jsme se sešli v Korunní ulici, abychom si společně poslechli Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Nejprve jsme se mírně zalekli, když v hledišti seděli žáci prvního stupně základní školy, ale nakonec bylo vystoupení žáků pražské konzervatoře moc příjemné.

Orisky

Celý koncert trval asi hodinu a na konci na nás čekal vánoční dáreček v podobě zpívání koled za doprovodu orchestru a pěveckého sboru. Z divadla Casa Gelmi jsme šli pěšky až ke škole a každý se vydal jiným směrem na oběd.

Po jídle už čekal ve škole nakoupený materiál na výrobu panenek pro UNICEF. Látky, nitě, vata a šablony, zkrátka vše potřebné pro vytvoření správného tělíčka panenky. K velkému překvapení profesorů se všichni žáci vrhli do výroby vlastních panenek s velkým nadšením. Paní profesorka Hamříková dokonce donesla vlastní šicí stroj a horlivě všem pomáhala buď panenku ušít, nebo se naučit stroj používat. Největším zájemcem o výuku šití na stroji se stal profesor angličtiny Mr. Jackson.

Každá panenka je úplně jiná, některé připomínají miminka v plenkách, jiné mají trendy jeansy a další vypadají jako roztomilé princezny.

21. prosince, i přes strach některých z očekávaného konce světa, práce pokračovala. Studenti, kteří své panenky nechali nocovat ve škole je mohli dodělat, a ti, co třeba předchozí den nedorazili, je mohli začít šít od začátku. Dobrou náladu a atmosféru doplňovaly koledy, spousta sušenek a radost z nadcházejících Vánoc.

Nyní nám nezbývá než doufat, že panenky najdou svůj adoptivní domov, vybrané peníze poputují na správná místa, poslouží svému účelu a nakoupí se za ně očkování pro nemocné děti.

Xmas

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Alžběta Růžičková