Absolventi AMAZONu a jejich první velký životní okamžik

Vloženo: 15. 06. 2012 20:26:00

Ve Velké zasedací síňi Magistrátu hl. m. Prahy proběhlo dne 15. června 2012 v 15h slavnostní předávání maturitních vysvědčení. Studenti byli oblečeni stylově do talárů, jak bývá zvykem na amerických školách, dodávající celému obřadu jedinečnou atmosféru a nezapomenutelné vzpomínky.

Součástí slavnosti byla imatrikulace žáků prvních ročníků. Historicky první absolventi Anglicko-českého gymnázia AMAZON obdrželi spolu s maturitním vysvědčením EuroPass, což je první jednotný celoevropský soubor dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech. Patronem akce byl známý tanečník a choreograf YEMI A.D. Hudební zážitek zprostředkoval zpěvák Michal Skořepa, který účinkuje mj. ve světovém muzikálu Jesus Christ Superstar. Ceremonii moderovala paní Radka Červinková. Vzkazem pro absolventy z úst zřizovatelky školy paní Evy Kudrnové byl výrok „Štěstí přeje připraveným“ a garant anglické sekce Mr. Ford oslovil absolventy slovy „Look up every day, seize opportunities, do great things and please come back to tell us about them. Farewell and good luck gymnázium AMAZON Class of 2012“.

V závěru slavnosti předal YEMI A.D. sedmi absolventům ocenění za mimořádné studijní výsledky.

Akci zdokumentoval jeden z nejznámějších českých reportážních fotografů současnosti pan Jan Šibík.

Anglicko-české gymnázium AMAZON je prestižní soukromé humanitní gymnázium umístěné v samém srdci Prahy. Studium je čtyřleté. Prioritním cílem je naučit studenty anglicky a připravit je pro studium na vysokých školách a univerzitách v ČR i zahraničí. Od 3. ročníku vyučujeme vybrané předměty v angličtině. Podporujeme studium žáků - cizinců v rámci systému inkluzívního vzdělávání. Prostředí školy trvale utváříme tak, aby bylo zajímavé, podnětné, čisté a moderní. Žáci a učitelé se aktivně účastní mnoha charitativních projektů a dlouhodobě spolupracují s organizacemi ADRA a UNICEF. Při výuce využíváme celého potenciálu studenta, klademe důraz na jeho individualitu a zároveň rozvíjíme schopnost spolupráce. Anglicko-české gymnázium AMAZON aktivně podpoří nadšení každého studenta. Motto školy: „We make learning fun. Join us on an English adventure!".

Více informací najdete na www.gymnazium-amazon.cz

Kontakt pro média:

Pavla Bajuszová, zástupkyně ředitele