Lingvistická olympiáda na ACGA

Vloženo: 31. 10. 2022 13:23:00

Česká lingvistická olympiáda (ČLO) je celostátní odborná soutěž pro studenty středních škol, kteří soutěží v jedné účastnické kategorii.

ČLO je spoluorganizována FF a MFF UK s podporou MŠMT a FF UP. Více na lingol.cz

Jde o soutěž spojucící jazyky a logické myšlení, studenti během 90 min řeší "rébusy" v jazyce, který s jistou pravděbodobností nikdy neviděli. Uplatňuje se zde jazykověda a logické myšlení.

Soutěž má harmonogram:

Školní kolo 21. - 25. 11. 2022