Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young. - Henry Ford

Vyhledávání
10 důvodů, proč studovat na Amazonu

Studijní obor: Gymnázium s JAP zaměřením

Japonština je exotický jazyk, kterým mluví kolem 130 milionů lidí na celém světě. Vaše odhodlání je výzvou pro vyučující.

Japonsky na střední škole a dál

Uplatněte jazykový talent a kulturní nadšení při studiu japonštiny na gymnáziu!

Japonštinu jako druhý cizí jazyk můžete studovat na ACGA od září 2019. Přihlaste se do 1. ročníku 4letého studia nebo podejte předběžnou přihlášku na školní rok 2024/25 prostřednictvím on-line formuláře. Kritériem pro přijetí je úspěšné vykonání přijímacích zkoušek. Znalost japonštiny není podmínkou.

Roční školné 75 000 Kč zahrnuje:

 • studium v denní formě zakončené českou maturitou
 • učební pomůcky související s výukou japonštiny
 • studijní materiály jako e-learningová podpora denního studia
 • konzultační hodiny s učiteli
 • zprostředkování přihlášení na Cambridge Exams
 • poradenské služby
 • ACGA Academic Assistance Program

Fond MA zahrnuje:

 • kulturně vzdělávací workshopy
 • společenské aktivity s japonskou tematikou
 • doplňky a zajímavosti ze země vycházejícího slunce

V rámci gymnaziálního učebního programu budete studovat japonštinu v rozsahu 4-6 hodin týdně, celkem cca 550 hodin výuky.

KALIGRAFIE - žákovské práce

Čemu budete věnovat pozornost?

 • Japonské gramatice & písmu
 • Japonské konverzaci & společnosti
 • Tvarosloví & četbě textu
 • Historii, kultuře & reáliím
 • Studijním stážím v Japonsku
 • Japonské anime
 • Kaligrafii
 • Maturitní zkoušce a/nebo přípravě na mezinárodní zkoušku JLPT (Japanese Language Proficiency Test)
 • Informace o kulturních akcích je možné průběžně sledovat na facebookové stránce Velvyslanectví Japonska
 • Japonské centrum v Brně
 • Pořad o čajovém obřadu či japonskému cukroví wagaši: Youtube kanálu Velvyslanectví Japonska
 • Cestování: národní parky
 • Výstava věnovaná indigu v českém i japonském textilu "Móda v modré" proběhne pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice od 25. listopadu 2021 do 20. února 2022! Těšit se můžete i na komentované prohlídky či workshop pro děti.

  Pro více informací sledujte Uměleckoprůmyslové museum v Praze facebook  či web

výuka japonštiny na střední školemateriály pro výuku japonského jazyka

Vzpomínka na paní Harumi

Přečtěte si reference a zprávy od studentů - Vašich budoucích spolužáků. Proč jsem si vybral jako druhý jazyk japonštinu? 

Tamara H.

Japonsko je fascinující země s krásnou kulturou a japonský jazyk je velmi atraktivní. Byla by škoda nevyužít tuto příležitost, která se mi bude hodit do budoucna a cizí jazyk jako je japonština je obohacující, a proto jsem si ji vybrala.

N/A

Japonštinu jsem se rozhodla studovat, neboť to není jenom krásný jazyk, ale také se zajímám o hudbu a poslouchám japonské hudebníky, a tak kdybych někdy dostala možnost je potkat, jsem schopna s nimi komunikovat. Studium japonštiny mi přináší nejen úžasné základy pro pokračování jazyka v pozdějších letech, ale i velice krásné a vtipné hodiny.

Karina D.

Studium japonštiny mi přináší vědomosti o Japonsku, učení se zajímavého jazyka a jeho písma. Japonština mě vždycky zajímala, a tak jsem se ji chtěla naučit. Myslím, že se mi bude hodit.

An T.

Exotický jazyk. Nová brána. Japonština se neučí jen tak na nějaké škole. Chtěl jsem začít nový jazyk úplně od nuly. Němčina, španělština, francouzština…klasika, která se učí na každé druhé škole. Japonština je odlišná, jedná se o úplně jiný jazyk. V Japonsku jsou zcela jiné tradice než v Evropě.

Tobiáš G.

Studium mi dává mnoho možností se rozvíjet a setkávat se s novými lidmi. Studovat japonštinu jsem se rozhodl kvůli tomu, že bych se rád do Japonska podíval a kdyby se naskytla příležitost, bych tam i studoval. Velice mě baví konverzovat s panem Kanasugim a dozvídat se nové věci.

Anna M.

Je to určitě unikátní příležitost. Japonština se nevyučuje běžně, proto mám unikátní příležitost, se ji učit. Poprvé jsem se o ni začala zajímat kvůli anime a japonské kultuře. Studium zde mi přineslo spoustu skvělých lidí, kteří se mnou sdílí zájmy, a to hlavně, naučit se nový jazyk a dozvědět se více o zemi, jež nás tak zaujala svým jazykem a vzhledem.

N/A

Japonštinu jsem si vybrala, protože jsem chtěla alespoň částečně rozumět K-popu. K-pop skupiny vydávají písně i v japonštině. Takže důvodem je muzika. Teď se mám možnosti učit zajímavý jazyk s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako já.

Lucie Ž.

Vybrala jsem si japonštinu, protože je v Japonsku tak rozmanitá kultura a jazyk. Japonština mi dává možnost vidět svět jinak a rozumět mu.

N/A

O japonštinu jsem se poprvé začala zajímat díky anime. Postupem času jsem se seznámila i s japonskou kulturu a historií, a proto jsem se rozhodla japonštinu studovat. Během studia jsem potkala spoustu lidí se stejnými zájmy jako mám já.

David T.

Japonštinu jsem si vybral, protože je to zajímavý jazyk a moc lidí ho neumí. Přináší mi víc možností do budoucnosti a otvírá nové dveře do světa. Také jsem se díky studiu japonštiny seznámil s lidmi, co mají stejné zájmy a našel jsem nové přátele.

Oliver Š.

Vybral jsem si japonštinu, protože si myslím že se ji moc lidí neučí, hlavně z důvodu, že vypadá složitě, ale ve finále není. Přijde mi jako hezký a zajímavý jazyk. Učil jsem se ji už předtím, takže jsem se přišel spíš zlepšit. Myslím, že mi může přinést například nějaké pracovní příležitosti.

Natálie P.

Japonština je v této zemi neobvyklý jazyk, takže si myslím, že by mi jeho znalost mohla v budoucnosti umožnit hodně věcí. Také bych ráda rozuměla japonským médiím a poučila se o jejich kultuře.

Nikol V.

Na japonský program jsem šla, protože mě zajímá jak japonský jazyk, tak japonská kultura. Vědomosti, které získám ve škole, mi jsou tedy užitečné nejen v osobním životě, ale otevírají mi nové možnosti do budoucna, které mnoho lidí nemá.

Julie

Japonština mi přijde jako opravdu krásný a zajímavý jazyk. Také neznám nikoho, kdo ji studuje, takže mi to připadalo jako jedinečná příležitost. Ráda bych někdy Japonsko navštívila, třeba v něm i nějakou dobu pobyla. Jedná se o jedinečnou zemi s velmi zajímavou kulturou. Japonština mi přináší příležitost bydlet v Japonsku, také mi otevírá spoustu jiných možností do budoucna.

Sofia L.

Japonsko, kultura a jazyk japonský mě vždy zajímal. Asi jsem dříve neměla čas nebo příležitost se učit japonsky, ale teď jsem na gymnáziu v centru, kde se učí japonština a musím říct, že víc spokojená být nemohu. Do Japonska bych se ráda podívala.  Když se na gymnáziu učíme psát, kreslit, číst a správně mluvit japonsky, všechno, co děláme mě baví a čím dál tím víc se těším, až se do Japonska pojedu podívat.

Sára K.

K japonštině jsem se dostala náhodou, a to při vybírání druhého jazyka na střední škole Amazon. Bylo to velmi spontánní, ale vůbec nelituji. Přináší totiž mnoho příležitostí, například pracovních. Japonsko je celkově velmi zajímavé, hlavně historií a architekturou, takže při návštěvě se určitě japonský jazyk bude hodit. Je jasné, že není jednoduchý, a to především písmem, ale musím říct, že mě baví.

Jasmína K.

Na Amazon jsem šla hlavně kvůli studiu jazyků. Japonština u mě zvítězila. Je to velká příležitost, protože moje vysněná vysoká škola se nachází v Singapuru. Vždy se mi líbila japonská architektura a kultura a když jsem viděla příležitost se k ní přiblížit, neváhala jsem a vzala ji. Jsem ráda, že mám možnost být na škole, kde mohu komunikovat plynně anglicky, česky a brzy snad i japonsky. Doufám, že mi to i do budoucna půjde, abych se za pár let s trochou štětí na vysoké škole v Japonsku dokázala i s místními domluvit.

J.

Studium japonštiny jsem si vybrala, protože jsem se chtěla naučit znaky, a taky mě zajímal jazyk. Je skvělé, že mám takovou možnost na Amazonu. Hodiny japonštiny jsou zábavné a vždycky si z nich něco odnesu. 

B.

Japonštinu jsem si zvolila z vícero důvodů. Už delší dobu se zajímám o japonskou kulturu a v budoucnu bych se tam moc ráda podívala. Nabídka studovat japonštinu byla tedy velmi lákavá a zatím rozhodně nezklamala. Hodiny s rodilým mluvčím jsou velmi efektivní a zajímavé. 

D.

Už na základní škole jsem byl vášnivý fanoušek japonské kultury, hlavně tedy anime. Tak od 7. třídy se zajímám o Japonsko, a tak jsem si při výběru střední školy řekl, že se tím chci řídit. Na této škole je výuka japonštiny dle mého pohledu kvalitní. Máme dva učitele. Jednoho z Japonska a jednoho z Čech. Díky tomu máme při hodinách možnost slyšet pravou japonštinu. Celkově mě japonština na této škole baví.

H.

Už dlouho jsem přemýšlela nad tím, že bych se začala učit japonštinu, jelikož velice obdivuji japonskou kulturu, a vždy mě lákalo se do Japonska podívat. Když jsem si měla vybrat střední školu a viděla jsem, že AMAZON nabízí tento program, byla to jasná volba. Doteď jsem moc ráda, že jsem tak učinila, jelikož na hodinách se učíme úplně všechno, co bych si přála. Výuka je i obohacena tím, že máme rodilého mluvčího a vždy doplní hodinu zajímavostmi.

Program pracovní dovolené - Working Holiday v Japonsku

Podmínky programu se vztahují na cestovatele ve věku 18-30 let, maximální roční počet osob z ČR cestujicích v rámci Working Holiday do Japonska je 400 osob. V programu mohou zájemci žádat až o jednoroční pobytové vízum ve zjednodušeném režimu.

Informace o programu pracovní dovolené mezi Japonskem a Českou republikou

Učební materiál

Výukové materiály ke studiu

Zpět na stránku Vzdělávací program
 • British Council
 • AIESEC
 • Europass
 • Financován Evropskou unií
 • UNICEF
 • ADRA
 • The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s.
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše