Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty. Anyone who keeps learning stays young. - Henry Ford

Vyhledávání
10 důvodů, proč studovat na Amazonu

Pro zájemce

ACGA, kdo?!

Anglicko-české gymnázium AMAZON (ACGA) je soukromé čtyřleté gymnázium umístěné
v samém srdci Prahy. Prioritním cílem je naučit studenty anglicky a připravit je pro studium na vysokých školách a univerzitách v ČR i zahraničí.

Proč ACGA?!

     

Jak se žije na ACGA?!

Zahraniční studijní programy: jazykové & kulturní

Uvažujete o studiu v zahraničí? Chcete poznat odlišnou formu výuky? Bude to pro Vás první velká nezapomenutelná mezinárodní zkušenost, která Vás bude provázet celý život. Anglicko-české gymnázium AMAZON podpoří Váš záměr. 

Kreativní školní činnost

Organizujeme pro Vás pestré volnočasové zájmové aktivity, jako jsou kluby, kurzy a semináře. Chcete se dále rozvíjet? Nabídneme Vám zájmové aktivity, které jsou nedílnou součástí vzdělávacího procesu.

ACGA v číslech

Na co se nejčastěji ptáte?

 • Jak probíhá výuka?
  Jazyky vyučují kvalifikovaní rodilí mluvčí. Výuka všeobecných předmětů probíhá v českém jazyce a vybrané předměty oborového zaměření (např. psychologie, právo) v anglickém jazyce. Po maturitě pokračují absolventi ve studiu na vysokých školách nejrůznějšího zaměření, přičemž ¼ absolventů studuje na vysoké škole v zahraničí. Ráno začíná výuka v 8:30 hodin a končí v 16:05 hodin. Pátky jsou krátké, vyučujeme zpravidla do 12:00 hodin.
 • Jak se dostat na školu?
  Osobní motivace, důkladná příprava a soustředění je základem Vašeho úspěchu.
  Písemné testy z češtiny, matematiky, znalostní test z anglického jazyka a motivační pohovor v českém jazyce je součástí přijímacího řízení. Na výsledcích ze základní školy záleží. Ke studiu se může přihlásit uchazeč s nízkou i vysokou znalostí angličtiny. Do znalostních skupin rozdělujeme žáky podle výsledku testu.
 • Jaké je roční školné?
  Jsme soukromá škola zaměřená svým školným na možnosti široké veřejnosti ve výši úměrné nabízenému programu, 69 000 Kč/rok (Worldwide Education), 75 000 Kč/rok (japonský program). Pro zájemce je připravena možnost úhrady školného ve splátkách.
 • Pro koho je škola vhodná?
  Uspějí žáci, kteří kladou důraz na vzdělávání. Druhý cizí jazyk se vyučuje japonština, francouzština, španělština, němčina. Na konci studia dosáhnou všichni žáci v angličtině minimálně úrovně velmi pokročilé (C1 dle ERR) a mají solidní oborové znalosti potřebné k přijetí na vysokou školu. Se znalostmi i se studijními předpoklady se dá pracovat. Úspěch v životě záleží právě na vzdělání.
 • Jak a kdy probíhá den otevřených dveří?
  Zájemci o studium se mohou přijít podívat do školy v termínech zveřejněných na webových stránkách školy. Na konkrétní den je nutné se přihlásit v dostatečném předstihu e-mailem: office@acga.cz.
  Vybraní učitelé jsou v roli průvodce.
: *
: *
:
: *
 
 • British Council
 • AIESEC
 • Europass
 • Financován Evropskou unií
 • UNICEF
 • ADRA
 • The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s.
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše