První pololetí: 4. 9. 2023 – 31. 1. 2024
Druhé pololetí: 1. 2. – 28. 6. 2024
Vyučování v prvním pololetí bude ukončeno ve středu 31. ledna 2024. Týž den bude žákům předáno vysvědčení s hodnocením za první pololetí.
Období školního vyučování ve 2. pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2024.
Prázdniny:
Podzimní (Fall break) | 26. + 27. 10. 2023 | Čt + Pá |
---|---|---|
Vánoční (Christmas break) | 23. 12. 2023 - 2. 1. 2024 | So - Út |
Pololetní (Half-year break) | 2. 2. 2024 | Pá |
Jarní (Spring break) | 5. - 9. 2. 2024 | Po - Pá |
Velikonoční (Easter break) | 28. 3. 2024 | Čt |
Hlavní | 29. 6. - 1. 9. 2024 |
Období školního vyučování ve školním roce 2024/25 začne v pondělí 2. září 2024.
Státní svátky a dny pracovního klidu:
Den české státnosti = St. Wenceslas Day | 28. 9. 2023 | Čt |
---|---|---|
Den vzniku samostatného československého státu = Independent Czechoslovak State Day |
28. 10. 2023 | So |
Den boje za svobodu a demokracii = Struggle for Freedom and Democracy Day |
17. 11. 2023 | Pá |
Štědrý den = Christmas Eve | 24. 12. 2023 | Ne |
1. svátek vánoční = Christmas Day | 25. 12. 2023 | Po |
2. svátek vánoční = Boxing Day | 26. 12. 2023 | Út |
Nový rok = New Year´s Day Den obnovy samostatného českého státu |
1. 1. 2024 | Po |
Velký pátek = Good Friday | 29. 3. 2024 | Pá |
Velikonoční pondělí = Easter Monday | 1. 4. 2024 | Po |
Svátek práce = Labor Day | 1. 5. 2024 | St |
Den osvobození = Victory in Europe Day | 8. 5. 2024 | St |
Významná výročí, která měla zásadní vliv na české dějiny
- národní oslavy Komenského - program oslav a informace na webu: Comenius350.cz
Ředitelské volno:
Den 1 | 29. září 2023 |
---|---|
Den 2 | 3. 1. 2024 |
Den 3 | 4. 1. 2024 |
Den 4 | 5. 1. 2024 |
Den 5 | bude upřesněno |
Pedagogické rady
- rok 2023
Datum | Den | Čas | Popis a podklady |
---|---|---|---|
21. - 31. 8. 2023 | individuální | Zasedání předmětových komisí | |
30. 8. 2023 | středa | 12:30 - 14:30h | Provozní porada třídních učitelů a vedení školy |
19. 9. 2023 | úterý | 16:30 - 18:30h | Provozní porada všech učitelů a vedení školy |
26. 10. 2023 | čtvrtek | 12:00 - 15:00h | Pedagogická rada 1Q (klasifikace 1Q v SOL do 25. 10.) |
- rok 2024
Datum | Den | Čas | Popis a podklady |
---|---|---|---|
25. 1. 2024 | Čtvrtek | 16.30 - 18.30h | Pedagogická rada 2Q (klasifikace 2Q v SOL do 24. 1. a evidence absence) |
28. 3. 2024 | Čtvrtek | 10.00 - 13.00h |
Pedagogická rada 3Q & 4. ročník (klasifikace 3Q v SOL do 27.3. a evidence absence) |
25. 4. 2024 | Čtvrtek | 16.30 - 18.30h | Pedagogická rada 4Q 4. ročník (klasifikace 4Q v SOL do 24. 4. a evidence absence) |
25. 6. 2024 | Úterý | 13.00 - 16.00h | Pedagogická rada 4Q (klasifikace 4Q v SOL do 21.6. a evidence absence) |
Mimořádnou pedagogickou radu svolává ředitel školy v případě potřeby.
Schůzky s rodiči - osobní konzultace
- rok 2023
Datum | Den | Čas | Ročník |
---|---|---|---|
31. 10. 2023 | Úterý | 16:30 - 18:30h | 3. a 4. ročník |
7. 11. 2023 | Úterý | 16:30 - 18:30h | 2. ročník |
14. 11. 2023 | Úterý | 16:30 - 18:30h | 1. ročník |
- rok 2024
Datum | Den | Čas | Ročník |
---|---|---|---|
2. 4. 2024 | Úterý | 17:15 - 18:45h | 3. a 4. ročník |
9. 4. 2024 | Úterý | 17:15 - 18:45h | 2. ročník |
16. 4. 2024 | Úterý | 17:15 - 18:45h | 1. ročník |
Překlad do češtiny u cizojazyčných učitelů zajistíme na vyžádání.
Individuální schůzky jsou možné kdykoliv v průběhu roku po předchozí domluvě s vyučujícím.
Společenské schůzky s třídním učitelem a vedením školy jsou uskutečňovány v průběhu školního roku po předchozí domluvě.
Uzávěrka klasifikace
První pololetí: 1. 9. 2023 - 25. 1. 2024 (zápis Škola OnLine)
Druhé pololetí: 21. 6. 2024 (zápis Škola OnLine)
Druhé pololetí – 4. ročník: 26. 4. 2024 (zápis Škola OnLine)
Doplňkové zkoušky (DZ) v případě vysoké absence – časové období
První pololetí: 1. 9. – 22. 12. 2023 (v případě, že žák navýší absenci nad stanovený limit, tj. 25 %, v období 8. - 31. 1. 2023, koná DZ v náhradním termínu)
Druhé pololetí: 1. 2. – 21. 6. 2024 (termín konání DZ v druhé polovině srpna)
Druhé pololetí – 4. ročník: 1. 2. – 26. 4. 2024 (DZ v květnu)
Upozornění: Ředitel školy NEUVOLŇUJE žáky z vyučování v době uzávěrek klasifikačního období, tj. leden a červen. Žádosti o uvolnění budou v uvedených měsících vyřizovány kladně pouze v případech hodných zvláštního zřetele.
Termín konání DZ: mimo dobu vyučování, na konci druhého pololetí v období srpna 2024.
Zasedání vedoucích předmětových komisí
Datum | Den | Čas | Obsah |
---|---|---|---|
říjen | Út | 16:30 – 18:00h | Program, zasedání, výstup |
únor | Út | 16:30 – 18:00h | Program, zasedání, výstup |
květen | Út | 16:30 – 18:00h | Program, zasedání, výstup |
Mimořádné zasedání svolává předseda předmětové komise.
Konzultace výchovného poradce
- Pondělí - pátek po předchozí domluvě termínu.
Porady třídních učitelů
Datum | Den | Čas |
---|---|---|
30. 8. 2023 | St | dopoledne |
4. 9. 2023 | Po | odpoledne |
měsíční 09/23-06/24 |
Maturitní zkouška 2024 (jarní zkušební období)
- Didaktické testy společné části MZ (státní): 2. – 7. 5. 2024
- Písemné části profilové části (školní): 13. – 17. 5. 2024
- Přípravný týden: 20. – 28. 5. 2024
- Ústní část (školní i státní): 29. 5. – 5. 6. 2024
- Slavnostní předání maturitních vysvědčení: 7. 6. 2024
Schola Pragensis 2023
Prezentace školy na přehlídce studijních oborů pražských středních a vyšších odborných škol, který se uskuteční ve dnech 23. – 25. 11. 2023 v Kongresovém centru Praha.
Společenské akce
- AMAZON Culture Project (ACP)
- 13. maturitní ples ACGA (1. 2. 2024)
- Slavnostní předání maturitních vysvědčení: 7. 6. 2024 v 13:30 hodin
- Imatrikulace žáků 1. ročníku: 24. 6. 2024 v 13 hodin
- Slavnostní zakončení školního roku: 28. 6. 2024
Den otevřených dveří (Open House)
- 5. října 2023 (čtvrtek) od 17:30 hodin
- 26. října 2023 (čtvrtek) od 14:00 hodin
- 15. listopadu 2023 (středa) od 17:30 hodin
- 9. ledna 2024 (úterý) od 17:30 hodin
- 23. ledna 2024 (úterý) od 17:30 hodin
Přijímací řízení 2024 – jazykové zaměření
- uzávěrka přihlášek do 1. kola je 1. 3. 2024 pro obor Gymnázium – ŠVP „Worldwide Education“ – jazykové zaměření
- Přípravné kurzy ŠVP „Worldwide Education“: čeština, matematika, anglický jazyk říjen - prosinec 2023 nebo leden – březen 2024
Akce školy & organizace školního roku 2023/24
První pololetí: 1. 9. 2023 – 31. 1. 2024
Druhé pololetí: 1. 2. – 30. 6. 2024
Datum | Den | Akce |
---|---|---|
září - červen | ||
4. 9. | Po |
8:30h Zahájení školního roku pro 1. a 4. ročník (e-mailová pozvánka) 9:90h Zahájení školního roku pro 3. ročník (e-mailová pozvánka) 10:00h Zahájení školního roku pro 2. ročník (e-mailová pozvánka) |
5. 9. | Út | Výuka dle platného rozvrhu |
6. 9. | St | Školní výlety pro 2. a 3. ročník |
12. - 14. 9. | Út - Čt | Opravné maturity v podzimním termínu (společná i profilová část), písemná část |
12. – 15. 9. | Út-Pá | 1. ročník: Adaptační kurz ACGA „Za pokladem AMAZONIE" |
20. 9. | St | 4. ročník: Památník Karla Čapka (odpoledne) |
26. 9. | Út | Evropský den jazyků - International Day of Languages – „AMAZON Scavenger Hunt“ |
září/říjen |
1. ročník: Přednáška preventivní péče: Trestná činnost páchaná mládeží a na mládeži, drogy a počítačová kriminalita |
|
2. – 6. 10. | Po - Pá | Week of the ,,Super student" |
11. - 17. 10. | St - Út | Andalusie, Španělsko |
24. 10. | Po | Den Organizace spojených národů (UNICEF) |
listopad | 3. ročník týdne Akademie věd ČR - Science and Technology Week https://www.tydenavcr.cz/ | |
6. - 10. 11. | The AMAZON English Olympics – celoškolní soutěž | |
23. - 25. 11. | Čt - So | Schola Pragensis 2023: veletrh středních škol - prezentace ACGA |
23. 11. | Čt | Americký národní svátek: Thanksgiving Day (Den díkůvzdání) - slavnostní oběd pro 1. ročník a tematický vstup |
30. 11. | Čt | Maturitní zkouška - odevzdání přihlášky k MZ, opravné nebo náhradní (4. ročník) |
prosinec |
Maturita nanečisto - AJ, ČJ, třetí maturitní předmět – povinná účast pro 4. ročník |
|
3. - 6. 12. | Ne-St | Vánoční Berlín (pro zájemce) |
17. - 21. 12. | Ne-Čt | Lyžařský a snowboardový kurz, Rakousko Huttau/Ski Amadé (pro zájemce 2. ročník) |
22. 12. | Pá | Poslední vyučovací den v roce 2023 (první vyučovací den v roce 2023 je 8. 1. 2024) |
25. 1. | Čt | Uzávěrka klasifikace 1. pololetí |
23. - 25. 1. | Út - Čt | Gaudeamus Praha: veletrh celoživotního vzdělávání - 3. a 4. ročník (dobrovolná účast v rámci volného času) |
31. 1. | St | Předání pololetního vysvědčení (vyučování dle rozvrhu, třídní učitelé - individuální vstupy) |
únor | Dotazník: hodnocení učitelů ze strany žáků | |
únor | Chemické laboratoře | |
1. 2. | Maturitní ples XII. | |
4. - 8. 2. | Ne-Čt | Lyžařský a snowboardový kurz, Rakousko Huttau/Ski Amadé (pro zájemce 2. ročník) |
19. - 23. 2. | Po-Pá | Spirit Week - Themed days to dress up! |
březen | 3. ročník: Kariérové poradenství - testování | |
březen | Přihlašování na Cambridge Exams (PET, FCE, CAE, CPE) | |
11. - 15. 3. | Po - Pá | Week of the "Super Student" (Spring) |
duben | 2. a 3. ročník: průzkum zájmu povinně volitelných seminářů | |
2. – 7. 5. | Maturita – didaktické testy a písemné práce státní maturity | |
květen | Školní zájezd do Anglie (dle aktuální nabídky) | |
6. - 11. 5. | 2. a 3. ročník: zápis povinně volitelných seminářů a seminářů k maturitě | |
13. - 17. 5. | Maturita – písemná část profilová (školní) | |
19. - 22. 5. | Ne-St | Sportovně-zdravotnický kurz KÁCOV (3. ročník, povinné) |
29. 5. - 5. 6. | St-St |
Maturita – ústní část státní i profilové maturity Upravený rozvrh v důsledku konání maturit a tematické dny pro 1. – 3. ročník |
7. 6. | Pá | Slavnostní předání maturitních vysvědčení |
25. 6. | Út |
Uzávěrka klasifikace 2. pololetí |
24. 6. | Po | Imatrikulace žáků 1. ročníku, prezentace žákovských výstupů 1. - 3. ročník, třídní fotky |
25. - 27. 6. | Út - Čt | Jazykové dny a třídní výlety |
28. 6. | Pá | Slavnostní ukončení školního roku |
Změna vyhrazena. Akce školy se mohou měnit v závislosti na aktuální nabídce. Podrobné informace o jednotlivých akcích a měsíčních plánech školy naleznete na AIS Moodle.
Aktivity realizované v průběhu studia formující osobnost studenta zahrnují:
- přednášky preventivní péče
- semináře
- besedy
- vzdělávací pořady
- prohlídky
- workshopy
- vycházky
- projektové dny a další
Tematické zaměření aktivit:
- Trestná činnost páchaná mládeží a na mládeži, drogy a počítačová kriminalita
- Sex, AIDS a vztahy
- Přátelství a láska
- Jak si nenechat ublížit
- Prostituce a promiskuita
- Šikana
- Řešení šikany v problematickém kolektivu
- Kouření
- Lehké drogy a závislosti
- How to Study Effectively – Jak efektivně studovat
- Centrum pro prevenci v oblasti náboženských sekt: „Sekty a náboženská hnutí“
- Profesionální orientace/kariérové poradenství
- Osobnostní, vztahové, rodinné problémy
- Rozvoj inteligence
- „Jak zvládat stres, pozitivní myšlení“
- „Self Image“
- Procházka historickou Prahou a návštěva pedagogického muzea J.A.Komenského v Praze
- Program rozvojového vzdělávání pro gymnázia a SŠ: „Potřebujeme jeden druhého“
Změna vyhrazena.
V Praze dne 8. srpna 2023