Podat přihlášku do 2. kola je možné prostřednictvím systému DiPSy do 24. 5. Bližší informace v kritériích.

Vyhledávání
10 důvodů, proč studovat na Amazonu

Knihovna a chill-out zóny

Vítáme vás v knihovně!

Naše gymnázium disponuje otevřenou knihovnou, v níž můžete nalézt nejen dostatečné množství literatury z povinné četby, ale i literaturu cizojazyčnou, odbornou a široký okruh beletrie.

Online katalog je dostupný pro přihlášené uživatele.


Prostory knihovny zároveň slouží jako relaxační zóna, kde je možné si v otevíracích hodinách odpočinout s knihou v ruce. S knihovnou zamýšlíme velké množství budoucích plánů, mezi něž patří např. podvečerní literární besedy a autorská čtení. Věříme, že společně naplníme všechny vize týkající se knihovny a že se toto místo stane oblíbeným místem studentů.

Pro pobyt žáků ve škole v době mimo vyučování (např. o přestávkách nebo před hodinou) slouží odpočinkové místnosti včetně mezinárodního klubu a tzv. Chill-out zóny.

Autorské čtení aneb Knihovna spojuje

Dne 12. 11. 2015 se v pozdních odpoledních hodinách odehrálo premiérové autorské čtení. Místo "činu", tedy naši knihovnu, zútulnily a připravily profesorky češtiny, které se rovněž postaraly i o malé občerstvení v podobě sušenek a teplého čaje s chutí vánočního punče. Ač jsme v žádném případě nepočítaly s velkolepou účastí, přesto jsme byly konečným počtem zúčastněných mile zaskočeny. Našly se tři odvážlivkyně, které se rozhodly seznámit spolužáky a učitele s vlastní tvorbou, dále pak 8 posluchačů, kteří se chtěli zapojit alespoň jako publikum.
Jako první vystoupila Olga Moiseeva ze 4. ročníku, která nás seznámila jak se svou prozaickou, tak i básnickou tvorbou. Následovala Tereza Horníčková z 2.C, která svou krátkou povídkou narážela na problémy současné společnosti. Jako poslední vystoupila Eliška Tomášová z 2.D, která přečetla hned několik básní, jež se úzce dotýkaly smyslu života člověka. Po každém vystoupení jsme se pokoušely společně diskutovat o smyslu a účelu díla, přičemž jsme postupně odhalovaly podstatu daných textů. Úspěšný ohlas účastníků nás utvrdil v tom, že začínající autoři si zaslouží své publikum, neboť potřebují odezvu, která je může posunout dál. Zároveň musíme s nadšením konstatovat, že se akce nesla nejenom v duchu konstruktivní kritiky, ale tak v duchu přátelství a snahy o pochopení druhých. S klidným srdcem tedy můžeme slíbit, že podobné akce určitě v letošním školním roce zopakujeme, neboť se budeme snažit heslo "KNIHOVNA SPOJUJE" šířit dál.

Zpět na stránku Život ve škole
  • British Council
  • AIESEC
  • Europass
  • Financován Evropskou unií
  • UNICEF
  • ADRA
  • The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s.
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše