Japonský tematický projektový den

Vloženo: 02. 05. 2023 00:00:00

Akce se realizovala dne 13. dubna 2023. Ráno v 8:30 žáci SO2D se sešli v místnosti 108, kde jsou k dispozici nástroje pro vytvoření vizualizovaného prezentačního materiálu.

Obvykle se setkávám s těmi žáky odpoledne, poslední dvě hodiny ve čtvrtek ale v tom dnu, hned ráno a byla zcela jiná atmosféra než v běžných hodinách. Když začali zpracovávat svoje témata, každá skupina začala projednávat aktivně. Očekával jsem, že skoro všichni chodí do místnosti 101, kde jsou počítače k dispozici, ale ve skutečnosti, všichni hledali informace přes mobilní telefon. Někteří skupiny hned začaly tvoření vizuální práce. Během přípravě vizuální práce, hovořil jsem se žáky různé věci, které nemůžu během běžných hodin z důvodu času, a to se mi hodně líbilo.

Vybrané témata byla Hudba, Příroda, Móda, Japonští teroristi a jídlo.

Jedna skupina vybrala téma „japonští teroristi“ a to jsem byl rád, protože negativní stránka je přístup k poznání sociálního problému, od kterého si můžou získat nápady pro prevence stejného druhu problému. Tento krát bohužel moc nemohli hovořit tak hluboce v tomto tématu, ale jako úvodní informace tohoto téma, práce byla zcela dobrá.

Vizuální práce byly zcela dobře tvořené. Bylo trochu škoda, že při ústní prezentace málokdo hovořili svoje názory. Ale prezentace byly zajímavé a slyšel jsem hodně věci, které jsem nevěděl, nebo si nepamatoval.

Zpět na stránku Aktuality