Podat přihlášku do 2. kola je možné prostřednictvím systému DiPSy do 24. 5. Bližší informace v kritériích.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO SBÍRKY!

Vloženo: 28. 05. 2015 13:39:00

Anglicko- české gymnázium AMAZON ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Etiopii - Charitativní projekt pomoci MŠ a ZŠ Wuhidet v Etiopii

V prvních měsících roku 2015 Anglicko-české gymnázium Amazon ovládla charitativní sbírka na podporu MŠ a ZŠ Wuhidet v Etiopii. Některé třídy si k tomuto účelu vyrobily úchvatné sběrné krabice a do nich pak shromažďovaly propisky, pastelky, fixy, bloky, sešity, ale také batohy, dětské oblečení a boty, zkrátka vše, co by etiopským dětem mohlo usnadnit školní docházku.

Na úspěšné první kolo sbírky navázalo v dubnu a květnu druhé, závěrečné kolo, které objemem darů předčilo všechna očekávání. Přibyla počítadla pro začínající počtáře, desítky párů bot, další sešity, papíry, výtvarné potřeby, hračky i oblečení. Kromě studentů se do projektu aktivně zapojil i profesorský sbor a vedení školy.

Studenti druhého ročníku pak všechny dary pečlivě naskládali a zabalili do velkých stěhovacích krabic. Konečný počet krabic dosáhl úctyhodné desítky! Celá sbírka nyní čeká na svou dalekou cestu.
O dalším průběhu vás budeme informovat.