Vyhledávání
10 důvodů, proč studovat na Amazonu

TAJEMSTVÍ PAMĚTI

Vloženo: 13. 12. 2021 00:00:00

V listopadu proběhly na ACGA přednášky pana Jakuba Poka na téma „Efektivní využití paměti při studiu“.

V první, dopolední, části byla probírána pravidla paměťových technik. Zásadní důraz byl kladen na vizualizaci, asociace a systém spojování. Zásadní složkou zde byly tyto prvky: humor, logika, lokalizace a transformace. Konkrétně si studenti vyzkoušeli zapamatovat čísla (vhodné a efektivní pro paměť telefonních čísel, čísel karet a pro matematiku), dále např. paměť názvů literárních děl (příkladem byla literární díla Karla Čapka) nebo zeměpisné pojmy (hlavní města se složitými názvy) a příjmení.

Druhá část kurzu spadala do odpolední části. Zde byla vyučována technika paměťové cesty. Příkladem byl obrázek auta a prostor třídy. Na každou část auta a na předměty třídy žáci postupně umísťovali předměty. Jejich cílem bylo vybavit si co nejvíce předmětů, které na tato místa umístili. V závěru se byla studentům předvedena metoda „master pojmů“. Pomocí ní se naučili vybrat a pochopit nejdůležitější části naučného textu, který si předčítali.

Každý student dostal k dispozici celý přehled paměťové metody pana Poka, včetně příkladů k domácímu procvičování. Studenti byli aktivní a plnili úkoly se zájmem. Po skončení kurzu pokládali panu Pokovi doplňující otázky.

Více informací o kurzu trénování paměti najdete na webu Jakub Pok a Škola paměti.

Zobrazeno: 0x

Zpět na stránku Aktuality
  • British Council
  • AIESEC
  • People to People International
  • The European Year of Volunteering 2011
  • UNICEF
  • ADRA
  • The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation, o.p.s.
Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše