Pražský hrad

Vloženo: 06. 12. 2019 00:00:00

Vybraní žáci jednotlivých tříd se 3.12.2019 ráno mohli podívat do exkluzivních prostor Pražského hradu, které jsou běžně nepřístupné. Interiéry, jako je například Španělský sál, byly otevřeny pro vybrané skupiny v rámci 100 let od otevření Kanceláře prezidenta republiky.

K vidění byl například podle dobových záznamů zrekonstruovaný vánoční stůl prezidenta T. G. Masaryka. V salonech byly vystaveny betlémy a další vánoční výzdoba. Zvláštní výzdobu inspirovanou českými vánočními tradicemi i zvyklostmi císařského dvora před rokem 1918 připravily floristky Pražského hradu.

Žáci, kteří se do těchto prostor podívali poprvé, možnost prohlídky ocenili a využili návštěvy hradu i k prohlídce Chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha.