Pedagogický sbor

Kvalitní pedagogický sbor je podstatným předpokladem pro dobré fungování školy. Učitelé splňují podmínky způsobilosti dané zákonem o pedagogických pracovnících č. 563/2004, tj. mají odbornou i pedagogickou způsobilost a jsou morálně bezúhonní. Zahraniční pedagogové (rodilí mluvčí) jsou také plně kvalifikovaní v oboru, který vyučují.

Pedagogický sbor je v mladším produktivním věku a poměr mužů a žen je 60 : 40.

Odbornost našich pedagogů potvrdilo i ocenění v soutěži Zlatý Ámos pro nejlepší učitele . Tato soutěž je součástí oslav v rámci každoročního Dne učitelů v České republice, který připadá na výročí narození J. A. Komenského 28. března 1592.

Světový den učitelů se koná každoročně 5. října, a to od roku 1994. V tento den si totiž připomínáme výročí přijetí doporučení ze společné konference Mezinárodní organizace práce při OSN (ILO) a UNESCO z roku 1966 k postavení učitelů, tzv. Chartu učitelů. Toto doporučení stanovuje měřítka týkající se práv a povinností učitelů a standardů jejich počáteční přípravy a dalšího vzdělávání, náboru, zaměstnání a podmínek výuky a učení.

Na dalším vzdělávání učitelů se významně podílí společnost GrowJOB prostřednictvím odborníků, kteří poskytují vhled do oblasti nových technologií a přináší do praxe aktuální vědecké poznatky.

Učitelský tým tvoří lidé, kteří:

• mají rádi své povolání (vysoká úroveň zodpovědnosti, pracovní nasazení, ochota spolupracovat v týmu)
  • vytváří přátelské a podnětné studijní prostředí
  • plně podporují partnerské prostředí mezi studenty navzájem a mezi vyučujícími
  • respektují osobnost studenta a chtějí diskutovat o jeho názoru
  • rozvíjí rozumové schopnosti prostřednictvím diskuse, projektování, experimentování, řešení problémů nebo přijímání zodpovědnosti za vykonanou práci
  • jsou připraveni přijímat nové výzvy od studentů
  • dokáží podpořit a rozvíjet talent studenta
  • věnují velkou část svého času přípravám
  • učí podle předem stanoveného plánu, současně však sledují zájem svých studentů
  • přinášejí do hodin nové prvky moderní výuky
  • věnují čas studentům při mimoškolních aktivitách
  • jsou pravidelně školeni (např. interaktivní výuka, komunikace s rodiči a žáka, 1. pomoc, odborné semináře a workshopy)

Každá třída má svého třídního učitele a zástupce třídního učitele.
Nepostradatelnou součást učitelského týmu je práce školního poradce, který poskytuje studentům rady a informace.

Poradenští pracovníci ve škole:

• Výchovný poradce
  • Studijní kouč
  • Metodik prevence rizikového chování
  • Školní psycholog

Seznam učitelů pedagogického sboru je k nahlédnutí přijatým uchazečům a jejich zákonným zástupcům v ředitelně školy. Vedení školy přistoupilo k tomuto rozhodnutí z důvodu ochrany osobních údajů zaměstnanců a prevence jejich zneužití. Jednotlivé učitele můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. E-mailová adresa ve formátu: jmeno.prijmeni@acga.cz

Zpět na stránku O škole